rys6 (2)
Grafika poglądowa dzięki firmie illbruck

LPU 67 Hormann to coś więcej niż brama garażowa!

Brama garażowa słabym punktem bezpieczeństwa w Twoim domu? Już nie! Przedstawiamy bramę LPU 67 marki Hormann.

Jak znaleźć bramę garażową, która spełni oczekiwania Twoje i Twojej rodziny? My już wiemy! Ciepła, bezpieczna, bezawaryjna, estetyczna, to właśnie brama LPU 67 firmy Hormann!

 LPU 67 Thermo to energooszczędna brama firmy Hormann. Oprócz oferowanych bram segmentowych o grubości 42 mm, które świetnie sprawdzają się do standardowych garaży, Hormann wyprodukował bramę do zadań specjalnych. Jest to propozycja dla wymagających inwestorów, którzy cenią sobie zarówno wysoką temperaturę powietrza w garażu, ale również inwestorów, którym zależy na bezpieczeństwie oraz estetyce. Co jest takiego specjalnego w bramie LPU 67 Thermo, że jest produktem odpowiadającym na oczekiwania współczesnego, świadomego inwestora?

Rys. 1  LPU 67 Thermo

Zacznijmy od ważnej funkcji dla każdego z nas, jaką jest utrzymywanie w garażu wysokiej temperatury. Wielu inwestorów traktuję swój garaż jako miejsce w którym majsterkują, prowadzą działalność gospodarczą lub zwyczajnie strefę relaksu, gdzie mogą spędzić czas, czy pograć na swoim ulubionym instrumencie muzycznym. Ważną kwestią jest również ograniczenie strat ciepła przez powierzchnię bramy ze względu na cały czas rosnące ceny energii elektrycznej. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest brama LPU 67 Thermo, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną. Dodatkowo brama wyposażona jest w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów (Rys. 2) oraz w podwójną uszczelkę progową (Rys. 3). Wszystkie te elementy sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła U dla pojedynczego segmentu wynosi jedynie 0,33 W/m2K.

Rys. 2
Rys. 3

Dzięki specjalnej budowie segmentów w obszarach mocowania okuć w których posiada potrójne wzmocnienie z blachy, panel nie traci zwartego wyglądu i nie rozwarstwia się podczas wielu lat eksploatacji. Posiada też zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Oferowana jest w dwóch rodzajach przetłoczeń: średnich M i szerokich L z powierzchnią Silkgrain, w dowolnym kolorze RAL oraz w trzech wariantach okleiny Decograin.

       Inwestorom, którym zależy na eleganckim wyglądzie bramy także od wewnątrz Hörmann proponuje bramę LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium, z podwójnymi tandemowymi rolkami łożyskowanymi (Rys. 4) dla jeszcze cichszej pracy, oraz okuciami i prowadnicami malowanymi proszkowo w kolorze biało-szarym (Rys. 5)

Rys. 4
Rys. 5

        Dla każdego inwestora bezpieczeństwo rodziny oraz ochrona majątku jest  bardzo istotną potrzebą dlatego firma Hormann w bramie LPU 67 Thermo nie zapomniała i o tym aspekcie. Producent nieodpłatnie, w standardzie dokłada system anywłamaniowy RC2. Dzięki pakietowi bezpieczeństwa  zarówno na co dzień jak i wtedy gdy wyjeżdżamy na wakacje i zostawiamy nasz dom bez opieki możemy czuć się bezpieczni o nasz dobytek.

Rys. 6 Standardowy pakiet antywłamaniowy RC2 występujący w bramach LPU 67


Standardowy pakiet antywłamaniowy RC2 występujący w bramach LPU 67. W skład pakietu antywłamaniowego wchodzi:

  1. Wzmocnienie ościeżnic i szyn prowadnic.2. Wzmocnienie elementów bocznych ościeżnic i szyn prowadzących.
3. Wzmocnienie połączenia szyn pionowych z poziomymi(wymiana elementu na odlew cynkowy).
4. Wzmocnienie uchwytów rolek( wzmocnienie stabilności poprzez połączenie lutownicze oraz zastosowanie rolek z łożyskami kulkowymi).
5. Dodatkowa blokada płyty bramy( kątownik stalowy z oczkiem na bolec).
6. Wzmocnienie górnego uchwytu rolki.
7. Wymiana trzpienia pomiędzy szyną a uchwytem szyny na połączenie śrubowe.
8. Wzmocnienie poprzez zastosowanie podwójnego zabieraka.
9. Wymiana przedniej krańcówki na krańcówkę hartowaną

     Dodatkowo brama LPU 67 Thermo wyposażona jest w super szybki i niezawodny napęd Supramatic E/P(rys. 5) z szyną z paskiem kewlarowym(wzmocnionym linkami stalowymi), dzięki któremu praca napędu jest bardzo cicha oraz standardowo posiadająca stalowy rygiel antywłamaniowy chroniący bramę przed podważeniem. Napędy Hormann wyposażone są w oświetlenie ledowe co powoduje, że oświetlenie garażu podczas otwieranie jest jaśniejsze a do tego energooszczędne. Dodatkowo użytkownik oprócz możliwości otwierania bramy za pomocą pilota, w standardzie ma również możliwość otwierania swojej bramy za pomocą smartfona poprzez aplikację bluesecur(za pomocą technologii bluetooth). Na koniec dodam, że prędkość otwierania napędu z prędkością 25 cm/s doceni każdy inwestor, który wjeżdża do garażu z ruchliwej ulicy. Podsumowując bramę do zadań specjalnych LPU 67 Thermo firmy Hormann śmiało można stwierdzić, że posiada wiele zalet, a wraz z dodatkowym wyposażeniem oferowanym przez producenta tworzy niesamowite połączenie, które doceni nawet najbardziej wymagający inwestor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest